Yazıcıdan Sticker Çıkartma

Yazıcıdan Sticker (Etiket) Çıkartma Nasıl Yapılır?

Yazıcılar birçok fonksiyonları ile karşımıza çıkan ürünlerdir. Taratma, çıktı alma gibi işlemlerin yanı sıra yazıcıdan sticker yani etiket çıkartma işlemi de yapılabilir. Yazıcıdan sticker basmak nasıl yapılır merak ediyorsanız sizler için derlediğimiz bu yazımızı muhakkak incelemelisiniz.

Evinize alacağınız bir yazıcı ile birçok işinizi kolayca halledebilirsiniz. Ev için ideal boyutlarda olan fazla yer kaplamayan ve az elektrik harcayan bir yazıcı sizin için en iyi seçim olacaktır. Ofisiniz için daha geniş fonksiyonlara sahip bir ürünü rahatlıkla seçebilirsiniz. Seçeceğiniz ürünün detayları fiyat üzerinde değişkenliklere neden olabilmektedir. Sticker yazdırma ve daha fazla işlemi bu yazıcılarda rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yazıcıdan Sticker Nasıl Çıkarılır?

Yazının görevlerinden birisi sticker yani etiket çıkartma işlemlerini başarı ile yapabilmesidir. Bunun için ise bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Yazıcıdan sticker çıkartma işlemi şöyle yapılır:

 • Öncelikle sticker çıkarma işlemi için gerekli malzemeleri toplayın. İstediğiniz sticker ve a4 kağıtlara ihtiyacınız olacaktır.
 • Sonrasında ise yazıcı tipinize göre seçim yapmalısınız. Lazerli yazıcılarda lazer etiketler, püskürtmeli yazıcılarda ise inkjet etiket kullanımı yapılır.
 • Sonrasında ise etiketinizin formunu düzenlemeniz gerekir. Bunun için Word’ü kullanabilirsiniz.
 • Sonraki aşamada basım aşamasına geçebilirsiniz. Bu noktada önemli olan diğer şey barkod kullanımıdır. Eğer etiket üzerinde barkod varsa bu durumda bilgisayarınıza barkod fontları indirmelisiniz.
 • Yazıcıdan çıkartma işlemi yapılırken tek tek tüm çıktıları incelemeniz gerekir. Bir hata olursa yazıcıdan etiket basma işlemini tekrarlamanız gerekebilir.

Sticker Basmak İçin Yazıcı Önerileri

Sticker basmak işlemleri için birçok farklı yazıcı modeli kullanabilirsiniz. Bunlar arasında öne çıkan markalardan birisi ise Lexmark yazıcı tipidir. Bu markanın birçok farklı yazıcı tipi bulunur ve istediğiniz model bir seçimi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Markanın hem siyah beyaz hem de renkli basım için kullanılan yazıcı modelleri mevcuttur. Bununla birlikte sticker yani etiket çıkartma işlemleriniz için de Lexmark iyi bir marka seçimi olacaktır. Yazıcıdan etiket basma için birçok cihaz ile uyumlu olan bir Lexmark barkod okuyuculu yazıcı almanız yeterli olacaktır.

Barkod Etiketlerini Yazdırma Teknolojileri Nelerdir?

Yazıcıdan sticker basma için belirli teknolojiler vardır. 4 ana teknoloji şunlardır:

 • İlk teknoloji termal transfer baskısıdır. Ribonlu etiket yüzeyi üzerinde işlem yapar.
 • Diğer teknoloji mürekkep püskürtmeli baskıdır. Genelde renkli baskıda kullanılır.
 • Lazer kullanılarak yapılan teknoloji lazer baskıdır.
 • Yazıcıdan etiket basmak için kullanılan son teknoloji ise RFID’dır.

Yazıcı Seçimi Neye Göre Yapılmalıdır?

Yazıcılar ile birçok farklı belgenizin taramasını yapabilir, bu belgelerin çıktısını alabilir, fotokopi çekebilir ve sticker çıktısı alabilirsiniz. Çoğu yazıcı tek bir ürünü ile bütün bu özellikleri barındırabilmektedir.

Yazıcı seçimi yaparken ise şunlara dikkat edilmelidir:

 • Öncelikli olarak yazıcınızı seçerken mutlaka nerede kullanacağınızın kararını vermiş olmalısınız. Ev için küçük ebatlara sahip bir ürün seçimi iyi olurken ofisiniz için daha çok fonksiyonlu bir ürün tercih edebilirsiniz.
 • Diğer önem verilmesi gereken nokta ürünün kapladığı alan ve yaktığı enerjidir. Ofisiniz için seçeceğiniz ürün daha çok elektrik harcarken ev için bu tarz ürünleri almak doğru olmayacaktır.
 • Kullanım sıklığınız da önemlidir. Eğer ayda maksimum 20 ya da 30 kere kullanım yapacaksanız kartuşlu bir yazıcı yeterli olacaktır.
 • Yazıcıdan sticker çıkartma gibi işlemler için ise barkod okuyuculu bir yazıcı almanız önerilir.

Yazıcı Nasıl Kullanılır?

Yazıcı kullanırken öncelikle ürünün özelliklerini iyi bilmeniz gerekir. Bu nedenle ürünün kullanım kılavuzunu mutlaka okumalısınız. Ürünün yerleştirileceği yeri, çalışma kapasitesini, düğmelerin kullanım fonksiyonlarını mutlaka öğrenmelisiniz. Sticker basmak için yazıcı arıyorsanız barkod okuma özelliğini doğru şekilde kullanabilmeniz çok önemlidir. Bu sayede dilediğiniz stickerleri çıkartabilirsiniz.

Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı Nedir?

Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı Nedir?

Hem evlerde hem de ofislerde kullanılan yazıcı modelleri günden güne değişiyor ve kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda çeşitleniyor. Bazı kullanıcılar yazıcıları sadece baskı almak için kullanırken, bazı

Drum Ünitesi Nedir?

Drum Ünitesi Nedir? Nasıl Çalışır?

Yazıcıların çalışma mantığını öğrenmek ve yazıcıları daha yakından tanımak isteyen kullanıcılar, yazıcıların teknik konuları hakkında da bilgi sahibi olmak istiyor. Bunun sonucunda elbette pek çok

Çipli ve Çipsiz Toner Farkı Nedir?

Çipli ve Çipsiz Toner Farkı Nedir?

Günümüzde pek çok farklı marka toner ve kartuş üretiminde bulunuyor. Markalar, yazıcılarının sağlığını ve uzun ömürlülüğünü sağlamak ve elbette baskı kalitesini artırmak adına toner ve

Çipli Toner Nedir?

Çipli Toner Nedir?

Çok sayıda transistörün birleşimiyle elde edilen çipler, tonerlerden tutun da yazıcıların en önemli ünitelerine kadar neredeyse her alanda kullanılırlar. Ancak toner çipleri, daha ayrı bir