Okullar İçin Yazıcı Seçimi

Okullar İçin Yazıcı Seçiminde Dikkat Edilecekler

Özel eğitim kurumlarında yönetim bütçesini iyi değerlendirmek ve kurumda ihtiyaç duyulan yazıcıyı keşfetmek herkes için kolay olmayabilir. Ancak yazıcılar okul hayatında hem eğitmenler hem de yöneticiler için en hayati bileşenlerden biridir. Özellikle özel eğitim kurumlarında eğitmenler sık sık çıktı almaya ihtiyaç duyduğundan, beklentileri karşılayacak bir yazıcı modeline sahip olmak işleri bir hayli kolaylaştıracaktır.

Okullar İçin Yazıcı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okullar için en iyi yazıcıyı bulmak söz konusu olduğunda, herkesin işine yarayacak tek bir seçenek yoktur. Bu ihtiyaçlar birçok benzerliği paylaşma eğiliminde olsa da farklı okulların farklı ve benzersiz ihtiyaçları vardır. Okul ortamları ve iş yükleri için genellikle en uygun yazıcılardan bazılarına göz atalım.

Okul için hangi yazıcıyı alacağınız gibi önemli bir karar verirken, en DOĞRU kararı vermek için bu faktörleri göz önünde bulundurmalısınız:

Lazer veya Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı

Okul için yazıcı satın almadan önce vermeniz gereken ilk karar; satın alacağınız yazıcının lazer yazıcı mı yoksa mürekkep püskürtmeli yazıcı mı olması gerektiğidir.

Lazer yazıcı ve inkjet yazıcıları karşılaştırmak oldukça kolaydır. Her iki yazıcı tipinin de kendi artıları ve eksileri bulunur. Örnek vermek gerekirse; inkjet yazıcılar görüntü kalitesi söz konusu olduğunda lazer yazıcıları bir hayli gerisinde bırakır. Eğer eğitim kurumunuzda yazılı çıktılardan ziyade görsel yönden zengin çıktılar alıyorsanız, sizin için uygun olan yazıcı türü mürekkep püskürtmeli yazıcı olacaktır. Inkjet yazıcılar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, mürekkep püskürtmeli yazıcı nedir isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Öte yandan, lazer yazıcılar resim kalitesi kadar fark edemeyen okullar için büyük bir değerdir. Bu yazıcılar büyük hacimli kopyaları çok hızlı bir şekilde yazdırabilir. Hızlarının yanı sıra, ekonomik yönleri de oldukça önemlidir. Lazer yazıcılar genellikle ofis kullanımı göz önünde bulundurularak üretilirler ve bu onları hızlı & ekonomik bir çözüm haline getirir. Eğer görsel dokümanlardan ziyade yazılı dokümanları çıktı almanız gerekiyorsa, ilk tercihiniz lazer yazıcı olmalıdır. Lazer yazıcılar hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, lazer yazıcı nedir isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Çok Fazla İşlev ya da Mükemmel Odak

Bütçe ve zemin alanı gibi faktörlere bağlı olarak, okullar ya hepsi bir arada çok fonksiyonlu yazıcıyı seçebilir ya da yazıcı ve fotokopi makinesini ayrı olarak satın alabilir. Çok fonksiyonlu yazıcılar güçlüdür ve çoğu durumda inanılmaz derecede faydalıdır ve özellikle daha küçük fotokopi odaları olan okullarda tavsiye edilebilir. Ancak çok fonksiyonlu bir yazıcı elbette tekil bir lazer yazıcı kadar ekonomik ve hızlı olmayacaktır. Yazıcınızın fazla işlevli olmasını istiyorsanız, bazı handikapları göz ardı etmeniz gerekecek.

Her Şey Hızla mı İlgili?

Hız, bazı okullar için önemli bir faktör olabilir, ancak bu elbette her okul için geçerli değil. Yoğun baskı ihtiyacı olan okullarda olduğu gibi hız kritik bir ihtiyaçsa, lazer yazıcı en iyi seçim olacaktır.

Ancak hız yerine daha kaliteli baskıya ihtiyacınız varsa, mürekkep püskürtmeli yazıcılar sizin daha uygundur.

Hangi Yazıcı Modelini Satın Almalı?

Okul ve devlet kurumlarında özellikle Lexmark yazıcı modellerinin kullanılmasının en temel sebebi; ekonomik, hızlı ve güvenli olması. Baskı kalitesi ve ekonomiklik konusunda tüm yazıcı markaları kendi arasında kıyasıya yarışıyorlar ancak Lexmark güvenlik konusunda neredeyse tüm rakiplerinin önünde yer alıyor. İnternet sitemizde bulunan lexmark yazıcı modellerini inceleyerek okulunuza uygun yazıcı modelini keşfedebilirsiniz.

Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

İlginizi Çekebilecek İçerikler

lexmark-fotokopi-makinesi.jpg

Yazıcı Nasıl İnternete Bağlanır?

İnternet çağında yaşadığımız bu dönemde, yazıcıları ağa bağlamak, ev veya ofis ortamlarında yazdırma işlemlerini daha da kolaylaştırmaktadır. Sen de şimdi aşağıdaki başlıkları inceleyerek yazıcı internete