hp-laserjet-m608x-lazer-yazici

HP LaserJet Enterprise M608x Lazer Yazıcı

Enerji tasarrufu ve üstün performans sloganıyla piyasaya sürülen HP Laserjet Enterprise M608x lazer yazıcı, ofis ortamları için özel olarak geliştirilmiş bir modeldir. Modelin elbette önceliği performans ve enerji tasarrufu konularıyken, güvenlik konusunda da yenilikçi adımlar atmıştır. Bilindiği üzere yazıcılarda güvenlik denildiğinde akla gelen ilk marka Lexmark iken, HP’nin de bu yönde adımlar atması yazıcı piyasası açısından oldukça olumludur.

HP M608x lazer yazıcı, dakikada 65 sayfaya kadar baskı hızı kapasitesi ile orta ve büyük yoğunluktaki ofisleri doğrudan hedefleyen bir modeldir. Modelin yüksek baskı hızı, özellikle büyük boyutlu ofisler için ideal denebilecek bir seviyededir.

HP M608x’in baskı teknolojisi özelikle tasarruf üzerine eğilmektedir. Jet Intelligence özellikli HP tonerler ile kullanıldığı taktirde, cihazda belirtilen verimlilik seviyelerinin aşılabildiği söylenmektedir.

İlk sayfa baskılama hızı 5,4 saniyedir. Bu noktada benzer klasmanda yer alan Lexmark MS822de modelinin gerisinde kalır.

Aylık çalışma döngüsü 275.000 sayfadır. Ancak HP tarafından önerilen aylık baskı sayısı ise 5000 – 25000 arasındadır.

Cihaz, 1.2 GHz hızında biri işlemciye ve 1 GB belleğe sahiptir. Bellek ne yazık ki bu klasmanda alışık olduğumuz modellere kıyasla yükseltme opsiyonu konusunda avantajlı değildir. MS822de’nin 1 GB’lık belleği 5 GB’a kadar yükseltilebilirken, HP M608x lazer yazıcının belleği yalnızca 1.5 GB’a kadar yükseltilebilir.