demo-kartus-nedir.jpg

Demo Kartuş Nedir?

Yazıcılar için pek çok farklı kartuş ve toner çeşidi piyasaya sürülmüştür. Kartuş ve toner çeşitliliğindeki genel sebep, kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaktır. Ancak bazı ürünler tamamen pazarlama amacıyla ortaya sürülmüştür. Demo kartuş, pazarlama aracı olarak ortaya çıkmış bir kartuş türüdür. Demo kartuş nedir sorusuna yanıt arıyorsanız, şimdi aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz.

Demo Kartuş Nedir?

Demo kartuş, standart bir kartuşa nazaran kısıtlı kapasiteye sahiptir ve oldukça az çıktı sayısına sahiptir. Ayrıca demo kartuşlar, standart kartuşlar gibi tekrar doldurularak kullanılamazlar.

Demo kartuşların ortaya çıkışındaki temel sebep, pazarlamadır. Kullanıcılara kartuş teknolojilerini ulaştırmak isteyen printer markaları, demo kartuş ürünlerini oldukça erişilebilir fiyatlarla piyasaya sunabilirler. Böylelikle spesifik bir markanın kartuşunu deneyimlemek isteyen ancak emin olmayan bir kullanıcı, bu ürünü satın alarak ilgili markaya ait kartuş performansını gözlemleyebilir.

Demo kartuşların bir diğer kullanım alanı ise, printer satışlarıdır. Bazı satıcılar, printerların yanında dolu bir kartuş yerine demo kartuş dahil ederek satış fiyatını rakiplerine kıyasla düşürebilir. Bu tür satıcılar genellikle pazaryerlerinde mevcuttur. Bu pratik sayesinde kullanıcı ürünü çok daha ucuza satın aldığını düşünürken aslında kullanıcı neredeyse kartuşsuz bir yazıcı satın almıştır ve ek olarak kartuş satın alması gerkemektedir.

Demo Kartuş Nasıl Anlaşılır?

Demo kartuşları anlamak için spesifik bir yöntem yoktur. Gerek tasarımları gerekse de kullanım şekilleri standart bir kartuş ile aynıdır. Yani bir kartuşun demo kartuş olup olmadığını anlamanın tek yöntemi, kartuşu kullanmaktır.

Şayet kartuşunuz çok kısa bir kullanım sonrasında bittiyse, bu kartuşunuzun bir demo kartuş olduğunu ifade eder. Demo kartuş kullanmak yazıcılar için zararlı değildir ancak bütçeniz açısından yanıltıcıdır. Demo kartuşları deneme amacıyla kullanmak mantıklıdır ancak farkında olmadan fiyata kanarak bir demo kartuş satın aldıysanız, bu bütçenizi boşa harcadığınız anlamına gelir.

Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Toner_Cartridge_vs_Ink_Cartridges.jpg

Toner ve Kartuş Arasındaki Fark Nedir?

Daha önce yazıcı sarf malzemeleri için alışveriş yaptıysanız, iki ana tür olduğunu fark etmişsinizdir: mürekkep püskürtmeli kartuşlar ve lazer yazıcı tonerleri. Bu iki sarf malzemesi

toner.png

Lazer Yazıcı Tonerleri Ne Zaman Değiştirilmeli?

Bir lazer yazıcınız varsa, performansını korumanın en önemli yönlerinden birinin toner değişikliklerini takip etmek olduğunu bilirsiniz. Ancak göz önünde bulundurulması gereken çok sayıda farklı faktör

yazici-kartusu-nasil-temizlenir.jpg

Yazıcı Kartuşu Nasıl Temizlenir? Adım Adım Kılavuz!

Yazıcınızın bakımını yapmak ve performansını artırmak istiyorsanız, yazıcı kartuşunuzu düzenli olarak temizlemeniz önemlidir. Kirli kartuşlar yalnızca düşük baskı kalitesine yol açmakla kalmaz, aynı zamanda yazıcınızın

fotokopi-makinesi-nedir.jpg

Fotokopi Makinesi Nedir?

Yazıcılar ve fotokopi makineleri, ofislerimizin vazgeçilmez teknolojik aletlerindendir. Günümüzde dijital belge saklama yöntemleri her ne kadar popülerliğini artırmış olsa da halen pek çok sektörde önemli